O kosmetice

Vitamín E a jeho význam pro pleť

Vitamíny v pleti

Vitamín E (neboli Thocopherol ) je zodpovědný za rychlou regeneraci kožních buněk. Vitamín E je silný antioxidant a najdete ho v různých koncentracích převážně v přírodní kosmetice (zde je pro své silné antioxidační vlastnosti schopen udržet stabilitu – nekazivost – výrobku) a ve všech anti-age kosmetických produktech.

Proč je důležitý pro pleť? Díky rychlé regeneraci kožních buněk chrání pleť před předčasným stárnutím.  Působí proti volným radikálům a UV záření. Redukuje tvorbu jizev, urychluje hojení ran a spálenin. Je velmi efektivní v redukci zápalu, zánětu, podráždění pokožky, skvěle působí na pleť suchou a stresovanou. Vitamín E je vhodný i pro pleť s ekzematickou dermatitidou.

MONODERMA E5 – jedná se o 5% čistý vitamín E, což je pětinásobek dávky obsažené v běžných kosmetických výrobcích, a je vyroben pomocí nanotechnologie. To znamená, že proniká na rozdíl od běžných krémů a sér hluboko ke kožním buňkám a v jejich vývojovém cyklu je kvalitně vyživuje. Výrobek představuje 28 – denní  kúru, jednotlivé denní dávky jsou baleny do ve vodě rozpustných kapslí. Jedna kapsle vitamínu E přesně vystačí na celý obličej. Používá se denně, večer na vyčištěnou pleť. Pak je aplikován hydratační či výživný krém.

Rozhodně by měl vitamín E používat každý, kdo pracuje na klimatizovaném pracovišti (klimatizace značně vysušuje pleť), kdo pracuje venku za každého počasí a kdo má suchý typ pleti, či kožní problémy. A dále každý, kdo nechce nekontrolovatelně stárnout.

Vitamín E se nachází samozřejmě i v potravinách, např. v mandlích, ovesných vločkách, v zrníčkách hroznového vína (nutno rozkousat).

Z praxe kosmetičky

Nedávno jsem se u jedné postarší dámy při masáži ruky podivovala, jak mladě její ruce vypadají a jak je má udržované. Prozradila mi, že kdysi jejímu tatínkovi lékař poradil, aby na svou problematickou kůži užíval vitamín E a krémy a pleťová mléka s tímto vitamínem. V posledních letech se o tatínka starala a denně ho mazala těmito výrobky. Zjistila, jak moc jí dělají dobře a stále v mazání pokračuje. Je to tedy léty prověřené a funkční. Jen dejte pozor, aby výrobky zároveň neobsahovaly parafín (minerální oleje), pak je výsledek spíše kontraproduktivní.  Přeji krásné mládnutí!

Napsat komentář