O kosmetice

Čistíte svou pleť správně?

Čistíte svou pleť správně?

Čistíte svou pleť správně? Mýdlo či voda k čištění pleti rozhodně nestačí a ani na pleť nepatří. Od dob našich babiček, které nebyly vystavovány smogové špíně, nečistotám z aut a líčidlům, se mnoho v péči o pleť změnilo.

Určitě všichni víme, že večerní čištění je nejdůležitější. V praxi se však ukazuje, že málokdo má povědomí o správné ranní péči.

Jak tedy na to, abychom naší pokožce poskytli vše, co potřebuje?

Shodneme se určitě na tom, že večer je potřeba pleť očistit od prachu, make-upu, líčidel. Začínáme odličovacím mlékem, které odstraní nečistoty rozpustné v tucích (make-up, líčidla, nečistoty z ovzduší).  V navlhčených dlaních teplou vodou rozetřeme pleťové mléko a krouživými pohyby rozmasírujeme po obličeji. Setřeme vatovými tamponky dočista.  Nepoužívejte místo mléka mýdlo, je příliš agresivní a pleť vysušuje. Voda pro změnu tyto nečistoty neodstraní.

Pleťová mléka mohou být lehké konzistence, např. Iven pleťová mléka, či hutnější, která na sebe naváží větší množství líčidel a make-upu – cosmo pleťové mléko.

Poté dočistěte tonikem bez alkoholu (naneste pár kapek tonika do dlaní, rozetřete po obličeji a znovu setřete kosmetickými tampony).  Tonikum se postará o nečistoty rozpustné ve vodě (pot), osvěží, hydratuje a pokožku napne a připraví pro absorpci sér a krémů.

Při výběru tonika je vhodné rozlišovat, typ a stav pleti. Pokud máme pleť problematickou s častými vřídky či akné, doporučuje se všeobecně tonikum s alkoholem. To však většinou problém ještě zhorší, pleť přesuší a ta se pak brání stále častější tvorbou vřídků.

Kosmetika Iven Cosmetics má rozlišení pleťových tonik (vod) na suchou a mastnou (problematickou), a pleťové vody vytvořené tak, aby hydratovaly.

Společnost Cosmofarma má pleťové tonikum, vytvořené tak, aby u suché, mastné, problematické či citlivé pleti tonikum vytvářelo optimální pH pokožky a pleť ideálně harmonizovalo.

Ranní péče je neméně důležitá, jen o krok rychlejší. Ráno již mléko nepoužíváme. Naopak potřebujeme po noci, kdy pleť odpočívala a regenerovala, odstranit její výpotky. Proto použijeme pouze tonikum. Nyní je pleť připravena na absorpci hydratačního séra, vitamínů a denního krému. Před nanášením make-upu nechte pleť přibližně 10 minut odpočinout. Make-up se pak lépe a rovnoměrně nanáší.

Krásné dny a zdravou pleť Vám přeji.

kosmetička Monika

Napsat komentář